Asi není třeba říkat, že občas je potřeba u počítače vyměnit nějakou součást. Zvlášť pokud jej máte déle, případně potřebujete speciální vybavení, jako třeba monitor či klávesnice, pro daný účel, ke kterému jej chcete využívat, například hraní.
Ovšem abyste mohli vybrat správný model, potřebujete nejprve o daném hardware info. A není tím myšleno jen to základní, které zjistíte pouhým pohledem na něj, jako je vzhled, rozměry, počet a typ portů a jiné.
Potřebujete mít i informace, které na první pohled nevidíte. U monitoru je to například rozlišení, tedy počet pixelů, kompatibilita, jas a podobně. Dále je dobré vědět, zda má nějaké přidané funkce, například přiblížení či oddálení, a v jakých režimech může pracovat.
Kompatibilita obecně je u těchto součástí poměrně důležitá. Ne každý z nás má totiž doma nejnovější model počítače. Mnozí z nás máme i několik let starý, často takový, který se již nevyrábí. Bude možné k němu nový monitor připojit? Budou si rozumět? To vše jsou důležité otázky. Dobrá, kde ale tyto informace najdeme?
Pokud danou věc kupujeme v kamenném obchodě, pak u ní jistě najdeme její popis se všemi parametry, které by pro nás mohly být důležité. Pokud tam není údaj, který bychom potřebovali vědět, jako například kompatibilita s určitým modelem počítače, pak se můžeme zeptat některého z pracovníků. Ti by nám měli schopni tuto informaci říci, a pokud ji nevědí (což se může stát, zvlášť pokud se jedná o velký obchod), měli by ji dokázat zjistit.
Pokud si danou věc objednáváme přes internet, a danou informaci nenajdeme u popisu výrobku, pak nám nezbývá nic jiného, než onu otázku zadat do některého z internetových vyhledávačů. Je to sice méně spolehlivé, neboť si nemůžeme být jisti, že dostaneme správnou odpověď, ale jako základ to postačí. Pak už je jen potřeba se probrat výsledky, dokud si nebudeme jisti odpovědí.