Každý plot má svou životnost a po jejím uplynutí je čas na výstavbu nového, a proto si řekneme jak na to. Není na tom nic, co byste nezvládly.
Stavba drátěného plotu
Základy
Při stavbě nového plotu je potřeba vykopat základy, které se budou betonovat. Pokud budete stavět jen okolo menšího pozemku, tak to bez problému zvládnete sami. Ale co když budeme chtít vykopat zeminu pro velkou stavbu? Zde se vyplatí využít výkopových prací Praha, protože vše bude za chvíli hotové a my se vůbec nenadřeme. Společnost si klidně poradí s hloubením jámy pro bazén a se všemi možnými výkopovými pracemi, jež si jen umíte představit.
Postarají se o ruční i strojovou práci, a navíc dokážou různě na staveništi materiál přesouvat. Opravdu se firmu vyplatí kontaktovat, protože kopání velkých základů není nic jednoduchého a pořádně byste se při tom nadřeli. Pamatujte, že zdraví máme jen jedno. Veškerá práce bude provedena odborně a bez zbytečných průtahů, a proto se můžete těšit z brzy hotové práce. Stačí sdělit pár informací a firma Vám okamžitě sdělí přibližnou cenovou nabídku.
Montáž
Po vykopán základu nastává čas na betonování, ovšem nezapomínejte na přesnost, aby byly stojky od sebe stejně vzdáleny, a především stály pěkně svisle. Nezapomeňte, že k některým sloupkům přijdou ještě vzpěry, aby se celý plot nádherně zpevnil. Poté je potřeba natáhnout drát, na který se následně připevní veškeré pletivo. Drát prochází na každém sloupku speciálním trnem, aby naprosto pevně držel. Na posledním sloupku je vždy napínací trn, aby byl drát opravdu pevně natažen a různě se nepropínal. Chce jej utáhnout pevně, ovšem nepřežeňte to, protože se drát může lehce přetrhnout.
Takto postupujeme při natahování drátu ve středu i na spodku. Poté už nám k drátu stačí jen upevnit samotné pletivo, což provedeme pomocí zakroucení přesahujícího drátu nebo dalších malých drátků. Je dobré na první a poslední sloupek použít vždy vzpěry. Takto postavený plot Vám jistě hodně dlouho vydrží bez jediného problému.