Když se hlásí stáří, nikdo nejásá. Každý se snaží jej co nejvíce oddálit a žít plnohodnotný život tak, aby nás naplňoval, a abychom co nejméně navštěvovali lékařské ordinace. Čím je člověk starší, tím více se se svými vrstevníky baví o nemocech, a to jistě není nic povzbudivého. Nejdůležitější ze všeho je samozřejmě prevence a my jí můžeme jít výrazně naproti kupříkladu vhodným tělesným cvičením.
Organismus lidí dříve narozených není tak odolný jako v mládí, a tak musíme brát na tuto skutečnost ohled. Měli bychom mu dopřát něco, co nebude příliš vysilující, co nebude poškozovat ochablé kloubní chrupavky, a co především posílí i meziobratlové, mezižeberní a vnitřní břišní svalstvo, které bývá zakrnělé nebo ztuhlé.
Trampolína je spolu s plaváním ideální způsob, jak toho docílit. Plavecký bazén využijte alespoň jednou týdně, a abyste nebyli tak často vystavováni chlorované vodě, dopřejte si změnu na odrazové ploše. Co vám přinese?
Zlepšení nálady – létání vzduchem je skvělou vzpruhou na psychiku, zažene stres, přinese uvolnění a relax. K vyplavování hormonů štěstí přispívá i krátkodobý stav beztíže, který se dostavuje vždy při výskoku – v návratové fázi, což zároveň blokuje nadměrnou produkci adrenalinu.
Zlepšení kondice – zapomeňte na běhání, které je natolik ošidné, že vám toho pozitivního příliš nepřinese. Při běhu strádají vaše kolena a kotníky, což se ovšem nevztahuje na trampolíny. Již po týdnu začnete na sobě vnímat první výsledky ve zlepšení kondice, a hlavně bez zdravotních komplikací.
Posílení nervového systému, krevního oběhu a pochopitelně imunity – to jsou benefity spojené s pravidelným cvičením a výhodou trampolín je právě to, že se do skákání nemusíte příliš nutit. Bude vás to bavit, ostatně to vám potvrdí každý, kdo má trampolínu doma, nebo alespoň občas navštěvuje jumping parky.